Shrnutí oslav 80. výročí

Oslava 80 let Černovické dechovky

Uvedená akce zdárně proběhla v sobotu 15. června odpoledne v areálu ho-telu Mlýn. Počasí se vydařilo, občerstvení bez problémů, atmosféra pohodová. Návštěvníků kulturního odpoledne bylo průběžně bohatě přes sto padesát.

Většina pozvaných hostů se dostavila, ať už to byli autoři skladeb dechové hudby (Ladislav Kubeš ml. – syn skladatele a vydavatel, Jan Lipold – skladatel, Jaroslav Hájek – textař, Zdeněk Beneš – kapelník Libkovanky a textař, Miroslav Urban – autor valčíku o Vlčevsi) a Antonín Lippert (1919) skladatel i aranžer skladeb nejen pro Černovickou dechovku, její druhý kapelník a muzikant v 50. a 60. letech. Dále pozvání přijali potomci a příbuzní bývalých kapelníků naší dechovky (pí Zdeňka Vítková – roz. Krejčí, manželé Svitákovi, pí Boženka Kukačková) a dále např. p. František Vostarek st. – bývalý muzikant a autor almanachu Muzicírování na Černovicku (možnost k zapůjčení u p. Záhory nebo v měst. knihovně) a starosta města p. Jan Brožek.

Samozřejmě, že nemohla chybět oslavenkyně, naše Černovická dechovka (muzikanti a zpěváci/čky) v čele s kapelníkem p. Josefem Záhorou ze Zoubku u Křeče, která se postarala o zdařilý tříhodinový promenádní koncert uváděný s lechtivým humorem p. Petra Chládka.

Vrcholem odpoledene pak byl křest prvního CD naší Černovické dechov-ky, kmotry byli právě výše uvedení autoři, jejichž skladby jsou na CD nahrány. Možnost zakoupení našeho CD s 13 skladbami za 130 Kč na akcích Černovické dechovky nebo v některých čern.obchodech. Milé bylo i vystoupení vedení obce Křeč (p. Čamra a p. Truhlář) a předání pozorností přítomným autorům nové skladby Křečská polka.

Škoda jen, že se z 24 pozvaných věrných sponzorů Muzikantských plesů,  které naše dechovka už 7 let organizuje, se dostavilo jen 5. Všichni přítomní sponzoři dostali za svou náklonnost naší dechovce kromě poděkování také CD.

Ř.

Datum vložení: 27. 6. 2013 9:19
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2013 9:20
Autor:

15. 8. 2020

bourka

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 18 až 14°C.