O sboru

SDH Černovice (založen r.1876) má nyní asi 121 členů.

Sbor vykazuje bohatou pravidelnou schůzovní, vzdělávací a výcvikovou činnost:

• výbor černovického SDH se schází každý 1. pátek v měsíci, v zimním období od  20:00.
  • mladí hasiči se schází každý pátek od 15:30
  • každou středu od 18:00 se koná brigáda v hasičské zbrojnici

Od začátku 70. let vyvíjí svou činnost kolektiv mladých hasičů (MH), dříve ml. požárníků, každoročně se zúčastňuje celostátní celoroční hry MH „Plamen“ se střídavými úspěchy, vedoucími v minulosti byli br. Plášil Ladislav st., Matoušů Vladislav, Řeháček Jaroslav, Felkl František, Štepán David. V součastnosti vde mladé hasiče Jaroslav Řeháček.

Od r. 1994 vyvíjí při SDH svou bohatou činnost Družstvo historických hasičů (v zimě vzdělávací a restaurátorské práce, v létě výcvik, výstavy a dobové ukázky hašení se starou hasičskou technikou dle požadavků pořadatelů akce, DHH příkladně velel zakládající člen br. Piskač Milan (1958-1999), pak br. Prokop a nyní br. Charvát.

Pravidelně je obměňována-aktualizována vývěsní skříňka SDH na náměstí u prodejny tabáku a novin;ve vestibulu obecního domu je stálá expozice historie a současnosti černovického SDH.

Příležitostně-aktuálně jsou otiskovány články z bohaté činnosti sboru v míst. zpravodaji Černovicko, popř. v okresním či hasičském tisku, v rozhlase či v televizi, nebo i v knižních publikacích, více o historii města i jeho sboru se můžete dočíst v almanachu ke 140. výročí založení černovického sboru, tento i jiné publikace si lze přečíst či vypůjčit v černovické městské knihovně. Dále sbor prezentuje svou činnost na webových stránkách, facebookovém profilu a na serveru www.youtube.com.

CELKEM:2043527