Okrsek č. 24 Černovice

Hasební okrsek č. 24 - Černovice

Jedná se o sdružení sedmi sborů z okolí Černovic. Jmenovitě jde o SDH Benešov, SDH Černovice, SDH Dobešov, SDH Hojovice, SDH Křeč, SDH Lidmaň a SDH Svatava.  Tento okrsek řeší společné požadavky na vybavení všech sborů, komunikaci s okresním sdružením v Pelhřimově a společně každý rok pořádá okrskovou soutěž „O putovní pohár starosty města Černovice“ a dále námětové cvičení, které prověřuje připravenost všech sborů a to hlavně v dálkové dopravě vody na místo požáru. Starosta okrsku se účastní 2-3 krát do roka společné schůze starostů okrsku na OSH Pelhřimov. Veškeré informace pak předává na následných schůzích ostatním členům okrsku. Dříve neexistovala funkce starosta okrsku, byly pouze velitelé. Do roku 1985 funkci velitele vykonával pan František Felkl. Od roku 1985 byl již do nové funkce předsedy okrsku zvolen pan Ladislav Plášil a do funkce velitele pan Bašta. Roku 1992 byla funkce předsedy zrušena a nahrazena funkcí starosta okrsku, kterou do roku 2014 dělal pan Ladislav Plášil. Po něm funkci převzala Martina Kratochvílová a v současné době Richard Vaníček.

kontakt:  okrsek.cernovice@seznam.cz

Sbory v okrsku:

- SDH Černovice  (starosta: David Štěpán, velitel: Jiří Hrubý)

- SDH Křeč  (starosta: Jaroslav Radosta, velitel: Milan Somerauer)

- SDH Hojovice (starosta: Josef Leitl, velitel: Lukáš Matkovský)

- SDH Lidmaň (starosta: Jaroslav Lisa, velitel: Jiří Filípek  )

- SDH Svatava (starosta: Zdeněk Bůžek, velitel: Miroslav Hrbek)

- SDH Dobešov (starosta: Vítů . velitel: František Průša)

- SDH Benešov (starosta: Petr Vyhnálek, velitel: Martin Veselý)

okrsek

Představitelé okrsku: