Školní rok 2016-2017

Vyhodnocení  celoroční činnosti mladých hasičů při SDH Černovice ve škol.hasič.roce 2016/17

-     družstvo mladších

a)     Úkoly celoroční činnosti dle plánu práce jsme splnili a v některých bodech i překročili  - viz Přehled o splněných úkolech v naší kronice (nesplnili jsme jen v červenci uspořádání LDT MH v Černo-vicích pro naše děti i děti z okolí - pro malý počet zájemců).

b)    V průběhu roku proběhlo přes 62 akcí,  z toho bylo 42 pravidelných schůzek (každé úterý od 15.30 hod v čern. HZ).

Nejlepší docházku měli Pěnka, Zhorný, Dvořáková,

dále pak Křeček, Buš, Veselá.

Družstvo vedl Jar. Řeháček za pomoci Jany Křečkové.

c)     Účast v celoroční celostátní postup.hře MH Plamen-17

Zúčastnili jsme se v okres.kole v mladší kategorii podzimní

části hry 8. října v Častrově  (závod hasičské všestrannosti a štafeta  požárních dvojic), splnili jsme povinné úkoly celoroční činnosti a jarní část hry 20. května jsme absolvovali na lehkoatletic-

kém stadionu v Pacově (štafeta CTIF, pož.útok s vodou a štafeta 4 x 60 m překážek).  Z celkově 15 přihlášených družstev MH jsme obsadili jen 8. místo. Přičinou tohoto umístění je neukázně-

nost členů, malý počet členů (nemožnost výběru těch lepších), po-hodlnost při nácvicích/tréninku (chuť dosáhnout lepší výsledek) a chybějící zkušenosti. Velkým konkurentem v naší kategorii jsou a budou MH ve Křeči (umístili se hned za námi na 9. místě).

d)    V soutěži hlídek Červení : Modří  „Kdo dál dojede?“

zvítězili Modří (velitel hl. Jaroslav Zhorný) 13 : 10 km. Kdyby se Jardovi nerozpadla hlídka, mohli si naplánovat (po dohodě s velitelem sboru) kond.jízdu ve vybraném pož.automobilu na trase dlouhé 13 km.

e)     V soutěži jednotlivců „O nejdelší hadicové vedení“ (za-končené proudnicí) byli členové rozděleni dle věku:

poř.   jméno člena MH                    tř.      počet metrů         pozn.                .

mladší kateg. (3. a 4. tř.)

1.     Josef  Pěnka                                 3.             36,3           absolutní vítěz, y

2.     Jaroslav  Zhorný                        3.             34,8

3.     Jana  Dvořáková                        3.             26,9

4.     Adam  Buš                                    3.             22,2

5.      Tomáš  Hrbek                             3.                   7,0           x

nejmladší kateg.  (1. a 2. tř.)

1.     Jan  Křeček                                     1.              26,2

2.      Martin  Fanta                                1.                15,6           x

3.      Tadeáš  Pavlík                              1.                 6,4           x

4.     Jan  Fišera                                     2.                 6,2

5.      Matěj  Pluháček                          2.                  5,6           x

6.     Kristýna  Veselá                          2.               4,7           z

kateg. prcek   (MŠ)

1.     David  Pěnka                                 MŠ            7,4

2.     Jan  Kořínek                                 MŠ            1,3

Vysvětlivky:      x - člen ukončil činnost během roku (nezájem aj. problémy)

y - loňský vítěz

z - člen/ka se zapojil/a do činnosti na jaře (květen)

Členové si při vyhlášení výsledků na poslední schůzce převzali i hodnotné odměny (zakoupené z dotace města i z peněz zí-skaných sběrem barev.kovů).

-     hasičský dorost

a)     Celoroční činnost vyvíjeli i černovičtí dorostenci / ky. Scházeli se nepravidelně v sobotu od 15 hod. v naší hasičá-rně. Základem byla příprava na soutěž dorostu  (podzimní a jarní část), různé brigád.práce v HZ a účast na kulturních a hasičských akcích během roku.  Dorost vedla Jindřiška Bí-lková a dle možností jí vypomáhala i Petra Větrovská.

b)    V okresní soutěži dorostu  (podzimní část tzv.braňák v sobotu 8. října v Častrově a jarní část v neděli  21. května na stadiónu v Pacově v disciplinách 100 m překážek, dvojboj a test z PO)  se nám jednotliv-cům (družstvo už dávno nedáme dohromady)  docela dařilo, ale ne všichni k tomu přistoupili zodpovědně.

V kategorii dorostenky starší v okresním kole celkově z 10 závodnic zvítězila Leona Ďásková, Aneta Pešková ob-sadila pěkné 3. místo (na 7.  a 9. místě se umístily Anna Bílková a An-drea Hromadníková). V kategorii dorostenci střední se ze 7 zá-vodníků na 2. místě umístil Vojtěch Hnát a 3. místo obsadil Lukáš Bílek.

c)     Nejlepší dva z okresní soutěže dorostu pak postupo-valili  do krajského kola, které se uskutečnilo v neděli 11. června ve Velkém Meziříčí, kde prý nebyly na tak vysoké úrovni připravené podmínky k soutěžení jako to bylo v Pacově. Ale i tak sou-těž prý byla napínavá. Naše Leona z  5 závodnic ve své ka- teorii obsadila pěkné 4. místo a kromě diplomu a poháru si přivezla i pěkné zranění kolena s dobou léčení až do prázdnin. Náš Vojta Hnát na silnou konkurenci neměl sil, a tak obsadil až 8. místo. V této  kategorii zase s přehledem, jako v okresním kole, zvítězil Lukáš Míka z Jetřichovce.

A na závěr už jenom popřát našim mladým hasičům skvělé prázdniny, plné dobrodružství a pěkného počasí !

A hned v září se zase sejít a připravovat se na další ro-čník soutěží v požárním sportu a těšit se na další zajímavé schůzky a akce mladých hasičů !                                                                                                                                  Ř.

Přehled splněných úkolů 2017

Víkendové soustředění kolektivů MH haseb.okrsku Černovic 23. až 25. června 2017

(pá - ne.) – Benešov (býv.škola a okolí)   více informací zde.

CELKEM:2043408