Historie ČSŽ Černovice

V roce 2002 na konferenci ČSŽ v Pelhřimově byla zvolena nová Okresní rada žen ve složení:

Předsedkyně - J. Záběhlíková, pokladní - J. Sobotková. Dosavadní předsedkyně Lenka Marková požádala o uvolnění z funkce. V tomto roce bylo zaregistrováno 30 organizací. Byly zaslány dopisy do těchto základních organizací, aby sdělily, jakou vykazují činnost a kolik mají členek.Odpovědělo 11 základních organizací ČSŽ a to:

• Černovice - 62 členek
  • Košetice - 22 členek
  • Dobešov - 14 členek
  • Klub žen - 6 členek
  • Křelovice - 9 členek
  • Kojčice - 7 - členek
  • Pacov /město/ - 52 členek
  • Humpolec - 5 členek
  • Počátky - 13 členek
  • Žirovnice - 76 členek
  • Pacov - 5 členek

C e l k e m 271 členek

Černovice byly druhá nejpočetnější ZO na okrese. Zároveň na schůzi předsedkyně nejpočetnějších ZO – Jitka Staňková, Marie Tunková, Jarmilka Plechatá a Marie Kusiová přislíbily, že budou pomáhat a společně udrží organizaci ČSŽ na okrese.

Po deseti letech lze jen říci, že díky jejich spolupráci a obětavosti se to povedlo.

V roce 2004 byla naše organizace stále druhá nejpočetnější a v roce 2006 jsme byly, již s počtem 58 členek, na prvním místě před Žirovnicí - 56 členek. Od tohoto roku jsme stále nejpočetnější organizací na okrese.

Ke konci roku 2011 bylo zaregistrováno 10 organizací:

• Černovice 54 čl.
  • Žirovnice 27 čl.
  • Košetice Jezinky 26 čl.
  • Kojčice 20 čl.
  • Počátky 15 čl.
  • Křelovice 12 čl.
  • Dobešov 10 čl.
  • Horní Cerekev 5 čl.
  • Košetice 5 čl.
  • Klub žen 5 čl.

C e l k e m 179 členek

19. 1. 2020

Bude polojasno až oblačno, na východě až zataženo a místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.

úřední deska