Práce MH

Zpráva o činnosti MH při SDH Černovice v r. 2019

I v tomto uplynulém roce při čern.SDH vyvíjeli činnost MH (od cca 6 do 18 let), mladší družstvo (ved. Jaroslav Řeháček a Jana Křečková) a dorost-jednotlivce (ved. Jindřiška Pomazalová, Petra Vět-rovská). Společným jmenovatelem je nedostatek členů (i když jich na evidenčním listu máme kolem 25), dále malá disciplína či zájem a z toho vyplývající problém postavit kvalitní družstvo na okres.soutěž. Osou celoroční činnosti je stále (už 47 let) tradiční soutěžní postupo-vá hra MH Plamen a pak soutěž dorostu.

V uplynulém škol.hasič. roce mělo sice mladší družstvo zapsáno 11 členů, ale na jarní část Plamenu 11.května na stadionu v Pacově bylo obtížné sestavit dobře připravené družstvo. V této tradiční soutěži po podzimní části, úkolů celoroční činnosti a po jarní části se naše mladší družstvo (ze 16 přihlášených) celkově umístilo na 6.místě. Nepovedla se štafeta 4 x 60, a pož.útok i loňský braňák. Problém není jen v počtu členů, ale i v tom, že každý rok pracujeme s cca ½ družstva začínajících členů (nemají zkušenosti) a ve věku 6 až 9 let  se nemohou rovnat 9 až 11-letým. A tak celkově toto umístění je pěkné. Naši věční rivalové ve Křeči se v Plamenu umístili na 8.místě a mají podobné problémy jako my v Č.

Po poměrně bohaté celoroční činnosti černovických MH se nám letos po 3 letech opět podařilo v Černovicích uspořádat LDT MH (zač. července, areál čern. HZ a měst.tržiště) Kromě 10 dětí z Černovic a okolí se hasič.záchran.tábora zúčastnilo 8 starších MH z Humpolecka. 6-tidenní tábornický život měl napěchovaný program od nedělního odpoledne až do sobotního dopoledne. Ve 4 věk.kategoriích soutěžili jednotlivci a taky družstva (směny A,B,C). Tábor proběhl bez újmy na zdraví a ke všeobecné spokojenosti. Škoda, že dobrá ½ čern.účastníků se v září nezapojila do naší celoroční činnosti. Je třeba poděkovat městu a našemu sboru za pomoc a podporu, dále konkrétním dospělákům za konkrétní pomoci. Více o našem hasič.záchran.táboře MH viz Čern. Zpravodaj č.5/2019.

Od začátku září začal další škol.hasič.rok. Schůzky MH (ml.družs-tvo) jsou v čern.HZ od 15.30 h., ale ne v út., ale každý čtvrtek. Zapsáno máme 13 členů. Zase máme 6 nových mladých malých členů, takže začínáme skoro od nuly, ale mrňouskové mají zájem (až na 3 problémové členy). V podzimní části hry MH Plamen-20 v Častrově se našim nepovedla štaf.pož.dvojic, kde jsme k pomalu smotané hadici zbytečně nasbírali ještě 3 x 10 tr.sec. a ze 17 družstev jsme obsadili  až 12.místo. Zato braňák (závod hasičské všestrannosti) se povedl. Naši měli velmi dobrý běh a na kontrol.stanovištích nasbírali málo trest. minut a v této disciplíně obsadili pěkné 2. místo. Našemu křeč.rivalovi se taky vedlo střídavě, a tak máme oba průběžně 14 bodů a po podzim.kole jsou naši zatím na 7.místě. A teď nás čeká zase pravidel.celoroční činnost (kult.program, ván.akce, příprava a zkoušky odborn. MH, nácviky disciplín na jarní Plamen a okrsk.soutěž MH). Bude-li zájem, tak opět uspořádáme LDT.

Čern.dorost už se dávno rozloučil s vidinou družstva dorostu, a tak už několik let se úspěšně účastní okres.kola v kateg.jednotlivců. Vypadalo to nadějně, vloni napodzim se k nám přihlásilo 5 nových členů. Vloni v Jiřicích v braňáku v mladší kategorii zazářil náš Frant. Javůrek, ze 7 borců se umístil na 2.místě. Bohužel přihlášený Vaníček a Dvořák na braňák vůbec nenastoupili a všichni okres.kolo pak vůbec nedokončili a přestali. V kat.jednotl. starší dorostenci okres.kolo vyhráli náši zkušení Lukáš Bílek a za ním Vojta Hnát. Lukáš kvůli zranění na kraj nejel a nastoupil jen Vojta, kde už (jako v r. 2018) nestačil na zkušené borce a obsadil jen 8. místo. Letos napodzim už ve starších v braňáku soutěžil jen Vojta a s přehledem vyhrál. Naši 2 dorostenci se v uplynulém roce účastnili i populární náročné soutěže v TFA ( ) a zapojovali se i do akcí čern.sboru (brigády, ples, soutěž, kult.akce, údržba techniky aj.).

CELKEM:2043540