Setkání hasičských historiků

Ideový záměr setkáníhasičských historiků, kronikářů a sběratelů 2022:

Setkání hasičských historiků, kronikářů a sběratelů (dále jen „setkání“) je kulturně společenská akce pořádaná Sborem dobrovolných hasičů v Černovicích.Je určena pro širokou odbornou i laickou veřejnost zajímající se o historii hasičství v Čechách a speciálně pro mladou generaci hasičů.

Ústřední akcí setkání je konference hasičských historiků a jejím cílem je uchovat historický odkaz hasičského hnutí a přiblížit jej zejména mladší generaci.Nabízí pohled na vývoj hasičství a současně poskytuje návod na uchování hasičské historie pro příští generace. Seznamuje mimo jiné účastníky se způsoby nakládání s historickými materiály a předměty.

ONLINE:3
DNES:151