Brigádnická činnost

Od začátku svého působení náš sbor vykazuje bohatou brigádnickou činnost. Jedná se především o údržbu výstroje a výzbroje, údržbu vodních zdrojů, kulturní a společenské akce, pomoc obci a odborná příprava členů. Samozřejmě nejvíce hodin připadá na údržbu techniky, výzbroje, výstroje a v neposlední řadě na péči o hasičskou zbrojnici. V posledních letech při těchto aktivitách naši členové odpracují průměrně 600 hodin ročně.

V uplynulých letech byly provedeny tyto největší akce. V roce 2006 renovace dvoukolové motorové stříkačky DS-16, na které bylo odpracováno 150 hodin. V letech 2006-2013 bylo odpracováno téměř 500 hodin při úpravách a dokončovacích pracích (krov, omítky, sádrokartonové stropy, betonové podlahy..) na přístavbě hasičské zbrojnice. V roce 2008 se mladší členové rozhodli pro přebudování skladu na školící místnost a zároveň upravení nevyhovujícího sociálního zázemí. Při těchto pracích (výstavba patra, nové rozvody vody a elektřiny, nové omítky, podlahy, dlažba a obklady, výstavba občerstvovacího zázemí) bylo do ukončení prací v roce 2009 odpracováno bezmála 800 hodin.  Dnes tato místnost slouží k pravidelným schůzím výboru sboru, ke schůzím černovického okrsku, schůzkám naší mládeže, pravidelné odborné přípravě členů jednotky sboru dobrovolných hasičů obce i soukromým oslavám členů. V roce 2009 byla zároveň zrenovována valníková AVIA A31, kterou náš sbor získal od hasičů z Pacova. Další velkou výzvou byla renovace naší historické čtyřkolové koněspřežné stříkačky, která byla po několika letech úspěšně dokončena. Každoročně pak členové odpracují přibližně 200 hodin při organizaci kulturních akcí (hasičský ples, masopust, okrsková soutěž, country večer, Černovicko se baví….).

Nejaktivnější členové se scházejí se na pravidelných brigádách každou středu od 18:00 do 20:00. Během roku odpracovají na těchto brigádách skoro 500 hodin. Především se jedná o údržbu techniky, kontrolu připravenosti výzbroje, výstroje a agregátů, úklid v hasičské zbrojnici a jejím okolí, péče o vybavení pro pořádání kulturních akcí (bary, stany, lavice…) a úkony po předešlých zásazích (sušení hadic, péče o zásahové oděvy a obuv, kontrola dýchací techniky a radiostanic, kontrola akceschopnosti výjezdové techniky).

Za tuto práci patří všem členům velké poděkování.

CELKEM:2060287

dnes, sobota 27. 4. 2024