Mládež a dorost

Družstvo žáků v černovickém sboru dobrovolných hasičů má již dlouholetou tradici, na kterou úspěšně navázalo i po dosažení sta let trvání sboru, což připadlo na rok 1976. Tehdejší členové staršího družstva žáků projevili zájem o založení družstva dorostu. Výbor sboru na své schůzi konané dne 4. května 1976 jejich zájem uvítal a vedoucím nově vzniklého družstva se stal Vladislav Matoušů; měli tedy v Černovicích jek družstvo žáků, tak i dorostu. Ve vedení mládeže došlo v roce 1986 ke změně. Dosavadní vedoucí Vladislav Matoušů a Ladislav Plášil úspěšně vedli mládež po dobu deseti let a výsledky jejich práce byly patrny. Za dorost pak převzal odpovědnost Ladislav Plášil a za žáky Jaroslav Řeháček. V září roku 1990 přijímá pionýrský oddíl nový název, mladí hasiči Modrá hvězda Černovice. V roce 1998 převzal vedení mladých hasičů místo pana Jaroslava Řeháčka pan František Felkl. Ten tento oddíl vedl do roku 2002, kdy se stal pomocným vedoucím a vedoucím se stal Jiří Pražák.Vedení dorostu se ujal Jaroslav Řeháček. Novinkou byli i dva instruktoři, David Štěpán a Matěj Holub. V roce 2005 převzal funkci vedoucího mladých hasičů David Štěpán a v roce 2007 se k němu připojil Lukáš Vaníček. Od roku 2009 byla činnost mladých hasičů pozastavena pro malý zájem. V roce 2011 oddíl opět navázal, pod vedením Jaroslava Řeháčka, na dlouholetou tradici. Ve stejném roce začal opět fungovat oddíl dorostu pod vedením Karla Vošahlíka. V roce 2014 se vedení dorostu ujala Jindřiška Bílková a Petra Větrovská.

Osou celoroční činnosti byla a dodnes je celostátní soutěžní hra mladých hasičů PLAMEN. Na podzim se mladí hasiči připravují na závod hasičské všestrannosti; je to terénní závod pětičlenných hlídek (mladší,starší kategorie a dorost) na čas, na plněním různých branných a hasičských disciplín (střelba ze vzduchovky, první pomoc, požární ochrana, topografie, uzlování, lanová lávka). Přes zimní období se plní různé úkoly vybrané ze 4 okruhů. Od března se pak členové připravují na jarní soutěže. Nacvičuje se požární útok, požární útok CTIF, štafeta 4x60 metrů, štafeta 9x60 metrů s překážkami a štafeta požárních dvojic. Novinkou posledních let je pak soutěž „ Liga požárních útoků okr. Pelhřimov“, ve které se soutěží pouze v požárním útoku. Ostatní disciplíny jsou v této soutěži pouze dodatkové pro vyplnění čekání.

Mladí hasiči se schází každé úterý od 15:30  v černovické hasičárně. Náplní schůzek je cvičení na soutěže (požární útok , štafeta,...) , hry s hasičskou tématikou, seznamování se s hasičskou technikou a výzbrojí , exkurze(HZS Pelhřimov,Tábor, Jihlava). Pravidelně se zúčastňují hry Plamen a Ligy požárních útoků okr. Pelhřimov.

družstvo dorostu v roce 2007

CELKEM:2060416