Černovice - Zjednodušená verze stránek

Dům s pečovatelskou službou v Černovicích

Město Černovice provozuje dům s pečovatelskou službou na adrese Jirákova 282 v Černovicích.

Na zasedání zastupitelstva dne 7.10.2015 byla schválena následující pravidla pro přidělení bytů v domě s pečovatelskou službou v následujícím znění:

PRAVIDLA PRO PRONAJÍMÁNÍ BYTŮ V DOMĚ S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU (DPS) ČERNOVICE

1. Žadatel o umístění do DPS podá písemnou žádost, v níž uvede základní osobní údaje, kontakt a odůvodnění žádosti.
  2. Evidenci žádostí o umístění do DPS vede a průběžně aktualizuje Městský úřad Černovice. Po převzetí žádosti úřad zkontroluje, ověří a v případě potřeby zajistí doplnění údajů potřebných pro posouzení žádosti dle těchto pravidel.
  3. V případě uvolnění bytu v DPS se Zastupitelstvu města Černovice předkládá aktuální seznam žadatelů o umístění do DPS. Zastupitelstvo projedná a usnesením určí pořadí žadatelů, kterým bude nabídnut uvolněný byt. Přihlédne přitom zejména k těmto kritériím:
    1. Občan města Černovice má zásadně přednost před občanem jiné obce.
    2. Osamělost (tj. zda žadatel má možnost péče či výpomoci zejména z okruhu své rodiny).
    3. Zdravotní stav žadatele, potřeba a rozsah pečovatelské služby.
  4. Městský úřad Černovice nabídne uvolněný byt žadatelům postupně v pořadí určeném zastupitelstvem dle bodu 3, tj. odmítne-li byt první žadatel v pořadí, bude byt nabídnut druhému atd.
  5. S žadatelem, který nabídnutý byt přijme, bude uzavřena nájemní smlouva na byt v DPS na dobu neurčitou.
  6. Tato pravidla nabývají účinnosti dnem 7.10.2015.