Propagace činnosti

Nejlepší reklamou ať už konkrétního člověka, či obce, firmy nebo i občanského sdružení je kvalita vykonané práce, její prospěšnost pro ostatní, což kriticky oceňuje okolí a veřejnost.

I dobrovolní hasiči, nejen v Česku, jsou početným zájmovým občanským sdružením a díky své všestranné záslužné obětavé činnosti si budují v každé obci či městě u občanů tu svou „image“. Nenáleží nám hodnotit náš/svůj černovický sbor dobrovolných hasičů. Od toho je tu občanská veřejnost, vedení města či vyšší hasičští funkcionáři. Myslíme si ale, že černovičtí hasiči, i když se ne všechno povede, se ve své činnosti nemusí za svou práci stydět.

Jsou to především články o požární ochraně a o černovickém sboru ve zpravodaji Černovicko. Aktuální informace o životě černovického SDH pro hasiče i naše občany se pravidelně objevují ve vývěsní skříňce sboru na našem náměstí u prodejny novin a tabáku, na webových stránkách sdh-cernovice/ nebo na facebookovém profilu sdh Černovice. Dále náš sboru využívá internetové servery pro ukládání fotek a videí z pořádaných akcí. Konkrétně pro fotografie na http://hasicicernoviceutabora.rajce.idnes.cz/ a videa na www.youtube.com .

Dále je to celá řada příležitostných článků v novinách a časopisech okresního i vyššího formátu. Během téměř dvaadvacetileté činnosti našeho družstva historických hasičů to bylo kromě množství novinových článků a fotografií i několik rozhlasových a televizních šotů (HOBBY - České Budějovice, 100. výročí sboru Křelovice, Hasičské slavnosti - Litoměřice aj.).

Do Černovic našli cestu i televizní filmaři. Nejprve to byly šoty z výcviku mladých a historických hasičů do republikové upoutávky na první litoměřické Hasičské slavnosti na jaře roku 1998. V květnu 2002 naši historičtí hasiči se svou dobovou technikou pomáhali štábu ostravské ČT1 vytvářet záběry pro pořad Vyškov 1917 z cyklu Osudové okamžiky. Nejvíce prostoru dostali Černováci v polovině května 2004, kdy štáb BENY TV natáčel pro ČT1 hodinový propagační pořad ke 140. výročí dobrovolných hasičů v Česku pod názvem Muži mezi ohněm a vodou. Celá část historie českého hasičství byla natáčena u nás v Černovicích ve spolupráci s přibyslavským Centrem hasičského hnutí. Navázali jsme tehdy přátelské vztahy s hercem a muzikantem Laďou Gerendášem, který televizní diváky celým pořadem provázel (vysíláno na ČT-l 16., 19. a 20. července 2004). V červnu r. 2004 se účastnil náš bratr Řeháček natáčení upoutávky ke III. Hasičským slavnostem v Litoměřicích v pořadu Snídaně s Novou. Uvedené pořady a další ukázky jsou na našich videokazetách a DVD.

Černovickému sboru, jeho historickým hasičům a udržované technice je věnováno šest stránek v knize Hasičské stříkačky - pýcha a chlouba hasičů - II. díl od kolektivu Jindřicha Hejduka (vydalo Sdružení pro obnovu a zachování historických hasičských tradic, r. 2004). Zajímavý hasičský automobil upravený mladými členy našeho sboru H-UKA 8 - Škoda 706 (kropička) je představen v knize Josefa Jendřišáka Hasičské automobily v Čechách _ 1. díl (vydalo FIJEPO Český Těšín, r. 2005).

kapesní kalendáříky vydané SDH Černovice

18. 1. 2020

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 0 až -4°C.

úřední deska