Černovické putování

ČERNOVICKÉ PUTOVÁNÍ

Milí spoluobčané, návštěvníci, kamarádi. Poslední doba, a hlavně střídající se opatření a zákazy moc nepřejí sportování a zdravému pohybu našich dětí. Distanční výuka, zaměstnání rodičů a případná karanténa uzavřela naše děti v domech nebo bytech, kde se u televize nebo počítače moc neprotáhnou. Napadlo nás proto vymyslet hru, která by děti motivovala k pobytu venku, něco se při ní dozvěděli, ale zároveň, aby nedocházelo k jejich shromažďování a setkávání. Zkrátka, aby byla dodržena nařízená opatření (včetně zákazu pohybu mimo území obce). Připravili jsme proto v Černovicích a blízkém okolí 27 stanovišť na zajímavých místech, vyznačených na mapě. Na každém z nich jsou pod různými čísly otázky (odpovědi a,b,c), týkající se daného místa. Doplněny jsou většinou historickými fotografiemi z tohoto místa nebo z události, která se na daném místě udála. Jednotlivé úkoly budou dle možnosti většinou na stromě nebo sloupu a označeny červenobílou páskou. Odpovědi budou děti zapisovat do připravené tabulky. Není nutné vše projít v jeden den, trasa je dost dlouhá, doporučujeme rozdělit na několik procházek podle vašich sil. Odevzdat vyplněné, nejlépe vyfocené odpovědi, můžete posílat na sdhcernovice@seznam.cz nebo fb profil „hasiči Černovice“. Popřípadě je můžete nechat v Černovické hospůdce u číšnice, naší členky. Odevzdání ale není podmínkou, hlavním cílem je pohyb na čerstvém vzduchu. Pokud nejste z Černovic, dopište svou obec pro pozdější snazší identifikaci účastníků. Pokusíme se sehnat nějaké odměny např. pro nejrychlejšího, nejmladšího atd. Trasu necháme v provozu do odvolání.

Prosíme, dodržujte aktuální nařízení ohledně nošení respirátorů (se zdravým rozumem) a dbejte na bezpečnost při pohybu na silnicích. Snažili jsme se držet co nejvíce mimo frekventované silnice, ale při dnešním provozu především nákladních vozidel se dřevem, je opatrnost na místě. Na rizikové úseky upozorňujeme přímo u úkolů.

Pokud se stane, že úkol chybí nebo je poškozený, informujte nás o tom a my to napravíme (vandalové nikdy nespí).

Přejeme vám skvělou zábavu a krásné počasí na cestu.

Vaši černovičtí dobrovolní hasiči

mapa zastávek (191.96 kB)

tabulka odpovědí (246.88 kB)

SPONZOŘI

Sponzoři, kteří věnovali dárky pro děti. Formu odměnění ještě musíme vymyslet podle aktuálních omezení.

sdhměstohzsčmbhecklenvi

Další dary poskytli i rodiče dětí (např. Nemravovi, Štěpánovi, Kratochvílovi...).

Všem mnohokrát děkujeme.

10. 4. 2021

oblacno

Bude polojasno až oblačno, na SV Čech až zataženo a ojediněle přeháňky nebo déšť. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 5 až 1°C.