Doplnění informací k uzavírce Svatavské ulice a jízdním řádům autobusů (8.9.2022).

zastávka Sokolovna

Dobrý den, doplňuji informace o odjezdech autobusů z Mariánského náměstí a ze zastávky Přeložka (Sokolovna).

Dnes bohužel řada cestujících čekala na autobus na náměstí marně, protože, jak jsme zjistili v průběhu dne, zastávku na náměstí využívají autobusy jen v některých časech. Naneštěstí právě u těch nejdůležitějších odjezdů dochází ke změnám.

Aby byly informace co nejkompletnější, uvádím následující přehled. Na zastávkách visí výlukové jízdní řády, kterých si ale málokdo všimne a město je předem nedostalo.

Zastávka Sokolovna je dnes přesunuta k benzinové pumpě – pokud najdete v jízdním řádu tuto zastávku, musíte k benzince v Černovicích!

Změny odjezdů a příjezdů se týkají těchto linek (v tabulkách vidíte, odkud to kdy jede):

340959 Nová Včelnice-Kamenice n.Lipou-Černovice-Tábor (odkaz na výlukový jízdní řád této linky)

Odjezd z náměstí (čas, směr)

Odjezd od benzinky (čas, směr)

12:56 (směr Nová Včelnice)

5:09 (směr Nová Včelnice)

15:15 (směr Nová Včelnice)

6:48 (směr Tábor)

8:21 (směr Nová Včelnice)

13:12 (směr Nová Včelnice)

16:11 (směr Nová Včelnice)

350120 Černovice-Pelhřimov-Jihlava (odkaz na výlukový jízdní řád této linky)

Odjezd z náměstí (čas)

4:35

6:37

12:40

15:43

350780 Pacov-Obrataň-Černovice-Hojovice (odkaz na výlukový jízdní řád této linky)

Odjezd z náměstí (čas, směr)

4:50 (směr Pacov)

5:55 (směr Hojovice)

6:28 (směr Pacov)

13:02 (směr Hojovice)

13:31 (směr Pacov)

15:46 (směr Hojovice)

16:13 (směr Pacov)

Proč to je takhle zvláštně se mě prosím neptejte - nevím to.

Přehled výlukových jízdních řádů najdete na http://portal.idos.cz/Search.aspx?c=7&mi=6&tt=4945,200003&sv=&ttnm=%c8ernovice+%5bPE%5d%2c%2cn%e1m..

Jak je to s linkou 320275 České Budějovice – Soběslav- Černovice-Pacov není známo. Dnes platný jízdní řád, zahrnující zastávku Sokolovna na uzavírku vůbec nereagoval, a jak bude jezdit zjišťuji. Linku provozuje společnost Busline.

Omlouvám se za komplikace, které jsme způsobili neúplným předáním pokynů. Bohužel, dopravci nás jako město neinformovali o tom, že zastávku na náměstí budou obsluhovat jen některé spoje (což mne dost překvapilo).

Berte prosím i tyto informace s rezervou, opět může přijít nějaká novinka, kterou nám na město nesdělí. Výluka je způsobena opravou krajské silnice II/128, tedy Svatavské ulice, a s dopravními podniky tedy jedná Kraj Vysočina, ne město.

Doufám, že se situace nějak usadí a nebude docházet k podobným zmatkům. Uzavírka je povolena do konce listopadu, ale firma Swietelsky předpokládá, že k položení nového asfaltu dojde na začátku října, a pak by snad bylo možné ulici opět otevřít.

Jan Brožek

Datum vložení: 8. 9. 2022 19:04