rozšířené vyhledávání ...

Rekonstrukce Mariánského náměstí

Mariánské náměstí - kompletní výkres pro územní řízení
(červen 2017)

Projekt Mariánského náměstí, poté co byla změna stavby před dokončením zablokována panem Judr. Horským na podzim roku 2016, musí získat nové územní rozhodnutí a také nové stavební povolení. Čeká nás tedy ještě poměrně dlouhá cesta, než se projdeme po opravených chodnících.

Aktuální verzi projektu, tedy finální podobu, která bude podána do územního řízení po získání vyjádření všech dotčených orgánů, je ke stažení z následujících odkazů.

achitektonická_situace

architektonická_situace_kóty

situace_dopravní

Nová studie na rekonstrukci Mariánského náměstí

Novou studii na rekonstrukci Mariánského náměstí v Černovicích zpracoval autorský kolektiv STUDIO 91. Studie byla projednána Zastupitelstvem města Černovice na zasedání dne 2.9.2015. Jde o zatím asi nejzdařilejší návrh řešení, který je do budoucna použitelný a bude předmětem dalších jednání. Plánujeme jednak schůzky s odborníky, kde budou řešeny věcné i technické připomínky, a samozřejmě také veřejnou diskusi o tomto návrhu (o jejím svolání budeme občany včas informovat).

JAKÉ CHCEME NÁMĚSTÍ?  plánovací setkání na radnici se uskutečnilo dne 26.10.2015.

Studii si můžete prohlédnout zde:

Předchozí návrhy - červen 2014

Po velkém zdržení dodal Kraj Vysočina dlouho očekávané studie řešení křižovatky na Mariánském náměstí.

Studie byly předloženy zastupitelům na zasednání dne 5.6.2014 a tam se zastupitelé shodli, že bez dalších projekčních prací je realizace nemožná.

Studie neřešila nijak zásobování obchodů, chodníky, zelené plochy, autobusy, zkrátky nic, co na náměstí nutně potřebujeme.

Proto také toto usnesení:"

Usnesení č. 80/14

Zastupitelstvo města Černovice neschvaluje žádnou variantou, navrhovanou Krajem Vysočina, bez zpracování širších vztahů celého náměstí.

Usnesení bylo přijato  9  hlasy. Hlasování: pro 9, proti 0, zdržel se 0."

A jak vlastně navrhovaná řešení vypadají? Podívejte se na obrázky.

Pokud máte zájem, můžete si stáhnout také kompletní projektovou dokumentaci v pdf